bu gün allah için ne yaptın
selamün aleyküm arkadaşlar sitemize hoş geldiniz.

üye olmak ücretsizdir..

üye olmak istemezseniz ZİYARETCİ DEFTERİ ne görüşlerinizi belirtiniz

Join the forum, it's quick and easy

selamün aleyküm arkadaşlar sitemize hoş geldiniz.

üye olmak ücretsizdir..

üye olmak istemezseniz ZİYARETCİ DEFTERİ ne görüşlerinizi belirtiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Similar topics
    Saat
    Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
    » ENES SU ARITMA SİSTEMLERİ FARKIMIZ……...KALİTEMİZ……...
    İmanı Olmayanın Hayrı Icon_participatePerş. Mayıs 05, 2011 8:50 am tarafından Admin

» AGLAYAN BIR COGRAFYA....
    İmanı Olmayanın Hayrı Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 11:00 pm tarafından Admin

» YALAN ve DOĞRU
    İmanı Olmayanın Hayrı Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:59 pm tarafından Admin

» ŞEFAATÇI OL YA RESULALLAH
    İmanı Olmayanın Hayrı Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:59 pm tarafından Admin

» GÖNÜL

» bremen bilali habesi camii
    İmanı Olmayanın Hayrı Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:58 pm tarafından Admin

» GÜL-Ü MUHAMMEDİ
    İmanı Olmayanın Hayrı Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:58 pm tarafından Admin

» HAZRETİ MUHAMMEDİN HAYATI (s.a.v)

» RAMAZAN MANİLERİ
    İmanı Olmayanın Hayrı Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:57 pm tarafından Admin

En iyi yollayıcılar
    Admin
    İmanı Olmayanın Hayrı Vote_lcapİmanı Olmayanın Hayrı Voting_barİmanı Olmayanın Hayrı Vote_rcap 
    admin2
    İmanı Olmayanın Hayrı Vote_lcapİmanı Olmayanın Hayrı Voting_barİmanı Olmayanın Hayrı Vote_rcap 
    LorDFikreT
    Sessiz
    Aq0n
    bLuE

NAMAZ VAKTİ,

İmanı Olmayanın Hayrı

İmanı Olmayanın Hayrı Empty İmanı Olmayanın Hayrı

Mesaj tarafından Admin Cuma Haz. 25, 2010 8:43 pm

İmanı Olmayanın Hayrı

Cüneyd-i Bağdadî (k.s.) bir kış gününde bir mecûsînin kuşlara yem dağıttığını görür ve aralarında şöyle bir konuşma geçer:

- Sen hayır yapıyorum diye kendini boşuna aldatıyorsun. Allah evvelâ îmanı farz kılmış, geri kalan hayır-hasenatı ondan sonra emretmiştir. İman etmedikçe senin bu yaptığın iyilik Allah indinde makbule geçmez.

- Ben de biliyorum kabul olunmıyacağını. Fakat Allah bu yaptığımı görmez, bilmez mi? dedi.

- Elbette görür ve bilir.

- Öyleyse o da bana yeter, der ve bildiğine devam eder.

Aradan zaman geçer. Cüneyd-i Bağdadî Hazretler bir hac mevsiminde Mescid-i Haram'ı tavaf ederken bir adamın ellerini açmış Allaha yalvarmakta olduğunu, hatta gözlerinden sel gibi yaşlar akıttığını görür. İyice dikkat eder, o zatın karlı bir havada kuşlara yem veren mecûsî olduğunu anlar. Tavaftan sonra yanına yaklaşıp hemen kollarından yakalar. Mecûsîde onu tanır ve şöyle der:

- İşte Allah gördü ve bildi, deyip kelime-i şehadet getirip ruhunu oracıkta teslim eder.

O anda Cüneyd-i Bağdadî (k.s.) Allah tarafından şöyle hitap olunur:

- Ya Cüneyd! Sen Beytimi arzu ederek geldin ona kavuştun. O ise beni arzu ederek geldi bana kavuştu.

Bir mecûsînin bile mubarek bir ayda Allah rızası için hayırda bulunması nelere vesile oluyor ....

Allah cümlemizin sonunu hayreyleye!..
    Admin
    Admin
    Admin

Sevap : 3410

https://amin.yetkin-forum.com

- Similar topics