bu gün allah için ne yaptın
selamün aleyküm arkadaşlar sitemize hoş geldiniz.

üye olmak ücretsizdir..

üye olmak istemezseniz ZİYARETCİ DEFTERİ ne görüşlerinizi belirtiniz

Join the forum, it's quick and easy

selamün aleyküm arkadaşlar sitemize hoş geldiniz.

üye olmak ücretsizdir..

üye olmak istemezseniz ZİYARETCİ DEFTERİ ne görüşlerinizi belirtiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Saat
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» ENES SU ARITMA SİSTEMLERİ FARKIMIZ……...KALİTEMİZ……...
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Icon_participatePerş. Mayıs 05, 2011 8:50 am tarafından Admin

» AGLAYAN BIR COGRAFYA....
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 11:00 pm tarafından Admin

» YALAN ve DOĞRU
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:59 pm tarafından Admin

» ŞEFAATÇI OL YA RESULALLAH
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:59 pm tarafından Admin

» GÖNÜL

» bremen bilali habesi camii
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:58 pm tarafından Admin

» GÜL-Ü MUHAMMEDİ
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:58 pm tarafından Admin

» HAZRETİ MUHAMMEDİN HAYATI (s.a.v)

» RAMAZAN MANİLERİ
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:57 pm tarafından Admin

En iyi yollayıcılar
Admin
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Vote_lcapAbdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Voting_barAbdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Vote_rcap 
admin2
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Vote_lcapAbdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Voting_barAbdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Vote_rcap 
LorDFikreT
Sessiz
Aq0n
bLuE

NAMAZ VAKTİ,

Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım )

2 posters

Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Empty Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım )

Mesaj tarafından LorDFikreT Paz Haz. 20, 2010 9:07 am

Önce kollar dirseklerin yukarısına kadar sıvanır, sonra "Niyet ettim Allah rızası için abdest almaya" diye niyet edilir. Ve "Eûzü billahi mineşşeytanirracîm Bismillahirrahmanirrahîm" okunur.
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) 308435256

Eller bileklere kadar üç kere yıkanır. Parmak aralarının yıkanmasına dikkat edilir. Parmaklarda yüzük varsa oynatılıp altının yıkanması sağlanır.
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) 877580580

Sağ avuç ile ağıza üç kere ayrı ayrı su alınıp her defasında iyice çalkalanır.
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) 918031523

Sol el ile sümkürülerek burun temizlenir.
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) 977460898

Alında saçların bittiği yerden itibaren kulakların yumuşağına ve çene altına kadar yüzün her tarafı üç kere yıkanır.
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) 358035400

Sağ kol dirseklerle beraber üç kere yıkanır. Yıkarken kolun her tarafı, kuru bir yer kalmayacak şekilde iyice ovulur.
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) 209467988

Sol kol dirseklerle beraber üç kere yıkanır. Yıkarken kolun her tarafı, kuru bir yer kalmayacak şekilde iyice ovulur.
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) 293246838

Eller yeni bir su ile ıslatılır. Sağ elin içi ve parmaklar başın üzerine konularak bir kere meshedilir.
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) 905661451

Eller ıslatılarak sağ elin şehadet parmağı ile sağ kulağın içi, baş parmağı ile de kulağın dışı; sol elin şehadet parmağı ile sol kulağın içi, baş parmağı ile de kulağın arkası meshedilir.
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) 119658471

Elleri yeniden ıslatmaya gerek olmadan geriye kalan üçer parmağın dışı ile de boyun meshedilir.
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) 426903805

Sağ ayak üç kere topuklarla beraber yıkanır. Yıkamaya parmak uçlarından başlanır ve parmak araları iyice temizlenir.
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) 753418575

Sol ayak topuklarla beraber yıkanır. Yıkamaya parmak uçlarından başlanır ve parmak araları iyice temizlenir.
Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) 125433545

En son LorDFikreT tarafından Paz Haz. 20, 2010 9:10 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

LorDFikreT

Sevap : 147

http://www.amin.yetkin-forum.com

Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Empty Geri: Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım )

Mesaj tarafından LorDFikreT Paz Haz. 20, 2010 9:07 am

SabiT LüTFeN

LorDFikreT

Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım ) Empty Geri: Abdest Nasıl Alınır? ( Resimli Anlatım )

Mesaj tarafından Admin Paz Haz. 20, 2010 4:32 pm

sabitlendi
Admin
Admin
Admin

Sevap : 3410

https://amin.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından LorDFikreT Paz Haz. 20, 2010 4:33 pm

Sağol Admin Bey

LorDFikreT

- Similar topics