bu gün allah için ne yaptın
selamün aleyküm arkadaşlar sitemize hoş geldiniz.

üye olmak ücretsizdir..

üye olmak istemezseniz ZİYARETCİ DEFTERİ ne görüşlerinizi belirtiniz

Join the forum, it's quick and easy

selamün aleyküm arkadaşlar sitemize hoş geldiniz.

üye olmak ücretsizdir..

üye olmak istemezseniz ZİYARETCİ DEFTERİ ne görüşlerinizi belirtiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Saat
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» ENES SU ARITMA SİSTEMLERİ FARKIMIZ……...KALİTEMİZ……...
ARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Icon_participatePerş. Mayıs 05, 2011 8:50 am tarafından Admin

» AGLAYAN BIR COGRAFYA....
ARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 11:00 pm tarafından Admin

» YALAN ve DOĞRU
ARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:59 pm tarafından Admin

» ŞEFAATÇI OL YA RESULALLAH
ARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:59 pm tarafından Admin

» GÖNÜL

» bremen bilali habesi camii
ARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:58 pm tarafından Admin

» GÜL-Ü MUHAMMEDİ
ARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:58 pm tarafından Admin

» HAZRETİ MUHAMMEDİN HAYATI (s.a.v)

» RAMAZAN MANİLERİ
ARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:57 pm tarafından Admin

En iyi yollayıcılar
Admin
ARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Vote_lcapARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Voting_barARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Vote_rcap 
admin2
ARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Vote_lcapARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Voting_barARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Vote_rcap 
LorDFikreT
Sessiz
Aq0n
bLuE

NAMAZ VAKTİ,

ARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN

ARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN Empty ARKADAŞINI AL, BERABERCE CENNETE GİRİN

Mesaj tarafından Admin C.tesi Haz. 19, 2010 9:29 pm

Hz. Enes (r.a.) anlatıyor:

'Resûlüllah (s.a.v.) ile beraber bulunuyorduk. Bir ara azı dişleri görülecek şekilde gülümsedi. Sebebini sorduğumuzda şöyle buyurdular:
'Ümmetimden iki kişi Allâh'ın huzuruna gelirler. Birisi,
-Yâ Rab, benim bunda hakkım var; hakkımı bundan al, bana ver, der. Allah Teâlâ da ötekine,
-Hakkını ver, buyurur. Adam,
-Yâ Rab, bende sevap nâmına bir şey kalmadı, der. Cenâb-ı Hakk,
-Baksana, bu adamın sevabı kalmadı, ne dersin? buyurur. Adamcağız,
- O halde benim günahlarımdan alsın, der. Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz bunu anlatırken gözleri yaşardı ve, 'O gün büyük bir gündür. İnsan; günâhının alınmasını ister' dedi. Bunun üzerine Allah Teâlâ hak sahibine,
-Başını kaldır ve cennete bak, buyurur. Adamcağız,
- Yâ Rab, inci ile işlenmiş, gümüşten apartmanlar ve altından köşkler görüyorum. Bunlar hangi peygamber, hangi sıddîk veya hangi şehitler içindir? der. Allah Teâlâ,
-Bunlar, bana ücretini verenler içindir, buyurur. Adamcağız,
-Bunların hakkını kim ödeyebilir? der. Hz. Allah,
-Sen istersen bunlara sahip olabilirsin, buyurur. Adam,
-Nasıl olur, yâ Rab? deyince, Cenâb-ı Hakk,
-Hakkını bu adama bağışlamakla, buyurur. Adam,
-O halde ben bunu affettim, der. Allahü zû'l-Celâl hazretleri de,
-Arkadaşını al, beraberce cennete girin, buyurur.

Sonra Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz,
'Allah'tan korkun, Allah'tan korkun ve siz de kendi aranızı düzeltin. Bakınız, bizzat Hazret-i Allah mü'minlerin arasını buluyor' buyurmuşlardır.
Admin
Admin
Admin

Sevap : 3410

https://amin.yetkin-forum.com