bu gün allah için ne yaptın
selamün aleyküm arkadaşlar sitemize hoş geldiniz.

üye olmak ücretsizdir..

üye olmak istemezseniz ZİYARETCİ DEFTERİ ne görüşlerinizi belirtiniz

Join the forum, it's quick and easy

selamün aleyküm arkadaşlar sitemize hoş geldiniz.

üye olmak ücretsizdir..

üye olmak istemezseniz ZİYARETCİ DEFTERİ ne görüşlerinizi belirtiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Similar topics
Saat
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» ENES SU ARITMA SİSTEMLERİ FARKIMIZ……...KALİTEMİZ……...
Sayfa: 56 Icon_participatePerş. Mayıs 05, 2011 8:50 am tarafından Admin

» AGLAYAN BIR COGRAFYA....
Sayfa: 56 Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 11:00 pm tarafından Admin

» YALAN ve DOĞRU
Sayfa: 56 Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:59 pm tarafından Admin

» ŞEFAATÇI OL YA RESULALLAH

» GÖNÜL

» bremen bilali habesi camii
Sayfa: 56 Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:58 pm tarafından Admin

» GÜL-Ü MUHAMMEDİ

» HAZRETİ MUHAMMEDİN HAYATI (s.a.v)

» RAMAZAN MANİLERİ
Sayfa: 56 Icon_participateC.tesi Tem. 24, 2010 10:57 pm tarafından Admin

En iyi yollayıcılar
Admin
Sayfa: 56 Vote_lcapSayfa: 56 Voting_barSayfa: 56 Vote_rcap 
admin2
LorDFikreT
Sessiz
Aq0n
bLuE

NAMAZ VAKTİ,

Sayfa: 56

Sayfa: 56 Empty Sayfa: 56

Mesaj tarafından Admin Cuma Tem. 02, 2010 10:39 pm

Sayfa: 56

1. Sizden biri namazda iken kusar veya burnu kanarsa, namazdan hemen ayrılsın ve abdest alsın; sonra, arada konuşmamışsa namazını kıldığının üzerine tamamlasın.
Ravi: Hz. Âişe (r.anha)

2. Bir adam müslüman kardeşine "Sana merhaba" derse, melekler de ona "Sana da merhaba" derler. Eğer kardeşine "Sana merhaba yok" derse, melekler de kendisine "Sana da merhaba yok" derler. Hiç şüphe yok ki, kul, mü'min kardeşinin yüzüne karşı abûs bir çehre takınırsa melekler ona lanet ederler.
Ravi: Hz. Enes (r.a.)

3. Kul "Estağfirullahe ve etûbü ileyh" dedi ve sonra o günaha döndü ise, sonra tekrar deyip yine döndü ise, sonra gene deyip döndü ise, dördüncüde Allah o kimse için: "Çok yalancılardan" diye yazar.
Ravi: Hz. Ebû Hüreyre (r.a.)

4. Kul "Sübhanellah" dediğinde Allah: "Kulum Beni tesbihte ve Bana hamdde sadıktır ve Benden başkasına tesbih layık değildir" buyurur.
Ravi: Hz. Ebud Derda (r.a.)

5. Müslüman bir kul "Lâ ilâhe İllallah" dediğinde, o tevhid gökleri yarıp geçer ve Allahın huzurunda durur. Cenabı Hak ona: "Sakin ol" diye buyurur. O tevhid der ki: "Nasıl sakin olayım? Beni söyleyen mağfiret olunmadıkça" Allah Teala buyurur ki: "Sen o kulumun dilinden çıktığın anda Ben onu bağışlamıştım."

6. Bir adam kardeşine "Sen benim için düşmansın" derse ve dediği doğruysa, bunların ikisinden biri günaha müstehak olur. Aksi halde (aslında aralarında bir düşmanlık yoksa) kardeşine suizan etmektedir ve o (sözün günahı) ilk söyleyene aittir.
Ravi: Hz. İbni Ömer (r.anhüma)

7. Sizden biri namazda "Amin" dediğinde, melekler de göklerde "Amin" derler. Bu Aminler birbirine tevafuk ettiğinde, o kimsenin geçmiş günahları mağfiret olunur.

8. Adam kardeşine "Cezâkellahu hayran kesîra" (Allah seni çok hayırlarla mükafatlandırsın) derse, onu sena etmekte (duada) en yüksek dereceye çıkmış olur.

9. Adam kardeşine "Ey kafir" derse, onlardan biri bu söze müstehak olur. Kendisene "Kafir" denilen kimse gerçekten öyleyse, o kafirdir. Aksi halde o söz söyleyen kimseye rücu eder.

10. Adam, "İnsanlar helak oldu" dediğinde (kendisini üstün görerek), kendisi onların en fazla helak olanıdır.

11. Kul, "Estağfirullah ellezi lâ ilâhe illâ Hû, El hayyel kayyûme ve etûbü ileyh" derse, harpten kaçmış dahi olsa mağfiret olunur.

12. Kul, "Yâ Rabbi, Yâ Rabbi" dediği zaman, Allah o kimseye: "Lebbeyk, kulum iste, o istediğin sana verilecektir" şeklinde buyurur.
Ravi: Hz. Âişe (r.anha)

13. Adam bir münafıka "efendim" derse, Rabbısını gadaba getirmiş olur.
Ravi: Hz. Büreyde (r.a.)

14. Kul "Eşhedü en lâ ilâhe illallah" dediğinde, Allah Teala şöyle buyurur: "Ey meleklerim, kulum benden başka Rabbi olmadığını bildi. Sizi şahid tutarım ki, Ben o kulumu muhakkak mağfiret ettim."

15. Şam ehli fesada uğradığında, sizde hayır kalmaz. Fakat ümmetimden bir taife, kıyamet kopuncaya kadar mansur ve muzaffer olmakta devam eder. (Bunlar islam uleması veya askerleridir.) Onları yardımsız bırakanların bu durumları kendilerine bir zarar vermez.
Ravi: H. Muaviye İbni Kurre (r.a.)

16. İnbat halkı (Basra ile Kufe arasında bir yer halkı) arasında İslamiyet yayıldığında ve onlar sizin aranızda evler yapıp avlularında oturdukları zaman, kendilerinden sakınınız. Zira içlerinde hilekar, bozguncu ve fitneciler bulunur.
Admin
Admin
Admin

Sevap : 3410

https://amin.yetkin-forum.com

- Similar topics